Zubné výplne

Pri poškodení zubu kazom, je cieľom nahradiť poškodené tkanivá výplňou. Najlepšie je vzniku kazov predchádzať dokonalou a pravidelnou domácou hygienou. Je dôležité chodiť pravidelne na preventívne prehliadky, abe sme skorým odhalením prípadného kazu predišli väčšiemu poškodeniu zubu. Ak už došlo k poškodeniu zubu kazom, je potreba poškodené tkanivá nahradiť výplňou.

Biele - fotokompozitné výplne

Na dostavbu stratených zubných tkanív používame najmodernejšie nano-fotokompozitné materiály, ktoré sa viažu na zubné tkanivo bez nutnosti mechanického zakotvenia ktoré by viedlo k väčším ztrátam zdravých tkanív. Odstraňujeme preto iba poškodené tkanivá, za použitia zväčšovacích pomôcok, ktore nám umožňujú kontrolu najjemnejších detailov a čo najpresnejšie ošetrenie. Použitím najkvalitnejších materiálov a najmodernejších technológií vieme zhotoviť zubné výplne na nerozoznanie od Vašich zdravých zubov.

Amalgámové výplne

Amalgám bol v minulosti v zubnom lekárstve nenahraditeľným výplňovým materiálom. Je to ale už viac ako 150 rokov. Doba pokročila a aj v zubnom lekárstve sa vyvinuli nové, moderné materiály. Z hľadiska mechanických vlastností amalgámových výplní sa jedná o kov, ktorý je tvrdší a má inú tepelnú rozťažnosť ako Váš zub. Dochádza tak k tvorbe mikroprasklín zubu. So zubným tkanivom sa nedokáže spojiť. Musí sa mechanicky zakotviť, preto pri zhotovení amalgámovej výplne sa na rozdiel od iných musí odvŕtať väčšie množstvo zdravého zubu. Namiesto toho, aby zub chránil a spojoval, pôsobí ako klín. Zuby preto často pod rozsiahlymi amalgámovými výplňami praskajú. Výplne z amalgámu zhotovujeme už iba vo výnimočných prípadoch.