Dentálna hygiena

Pri absolvovaní vstupnej prehladky Vám ponúkneme termín na dentálnu hygienu. Je neoddeliteľnou a základnou súčasťou správneho a dlhodobo stáleho stomatologického ošetrenia. Dentálna hygienistka Vám ukáže ako si zuby správne čistiť. Povie Vám, ktorej časti chrupu je potreba sa venovať viac, a kde naopak robíte všetko správne. Následne profesionálne očistí povrch zubov od zubného povlaku a zubného kameňa, aj z miest pre Vás ťažko prístupných. Ošetrenie je často vnímané príjemne a klienti sa ťešia na ďalšiu návštevu. Odporúča sa ju absolvovať minimálne dvakrát ročne, pri ochoreniach parodontu každé tri mesiace.

Vykonávaním pravidelnej domácej hygieny zaistíte dokonalé odstraňovanie bakteriálneho povlaku zo všetkých povrchov zubov. Čisté zuby sa nepokazia, preto je čistenie pre zdravie Vašich zubov nevyhnutné a malo by byť samozrejmé. Použitie zubnej pasty a ústnej vody má napriek mediálne vytváranému obrazu minimálnu účinnosť na starostlivosť o chrup. Najúčinnejšia je správna technika mechanického čistenia zubov pomocou zubnej kefky, medzizubných kefiek a zubnej nite.

Po ukončení liečby bude starostlivosť o chrup vo Vašich rukách a pri dodržaní pravidiel hygieny sa už nikdy nemusíte obávať vzniku nového kazu.